Pierwszoklasiści oficjalnie zostali uczniami

W dniu 7.10.2016 w pięknie przystrojonej sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr2 odbyło się Pasowanie Pierwszoklasistów. W tym wydarzeniu oprócz naszych młodych bohaterów brała udział dyrekcja szkoły, rodzice, zaproszeni goście oraz szóstoklasiści – opiekunowie Pierwszaków.

image022

Uroczystość rozpoczęła się występem artystycznym klas 2 i 3 pod kierunkiem Pani Moniki Frąckiewicz-Motyki i Pana Grzegorza Gigiela. Następnie Pani Dyrektor i zaproszeni goście powiedzieli parę słów do dzieci i rodziców. Klasa VI b przygotowała inscenizację, dzięki której nasze pociechy brały aktywnie udział w wydarzeniu. Doniosłym momentem było ślubowanie – wszystkie pierwszaki składały przysięgę jak, a po Nich również Ich rodzice. Oczywiście odbyło się pasowanie na ucznia i nasi Pierwszoklasiści oficjalnie zostali uczniami Dwójki.

Na najmłodszych czekały niespodzianki, jedną z nich były złote medale od Ich opiekunów z klas szóstych i słodki poczęstunek w salach. W prezencie dla Pierwszaków i rodziców dzieci debiutowało szkolne kółko teatralne „Maska” pod opieką Pani Joanny Bialuk, wystawiając miniaturę teatralną pt. „Kopciuszek”

Tekst: Koło Chrobrówka, Alicja Dolińska kl. VI b, zdjęcia: J. Bialuk


{gallery}szkola/2016/sp2/pasowanie{/gallery}

portalik24.pl
Czytaj cały artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *