Liczne osiągnięcia janowickich siatkarek- UKS-u Sokoliki

gminajanowiceFundacja „Kraina Siatkówki” to projekt realizowany od 2012 roku , którego celem jest rozwój piłki siatkowej na terenie województwa dolnośląskiego. Ideą przedsięwzięcia jest przekonanie, że wczesne rozpoczęcie szkoleń wśród młodzieży znacznie zwiększa jej szanse na osiągnięcie sportowej formy w przyszłości, a ujednolicenie metod szkoleniowych pozwoli zaobserwować wymierne efekty.

Jako Wójt Gminy Janowice Wielkie niezmiernie się cieszę, że drużyna „UKS Sokoliki Janowice Wielkie” pod wodzą trenera Piotra Lesińskiego jest częścią omawianych rozgrywek. Czuję się dumny, że spośród blisko 20 gmin uczestniczących w przedsięwzięciu to właśnie reprezentacja Gminy Janowice Wielkie odnosi jedne z największych sukcesów.

„UKS Sokoliki Janowice Wielkie” przystąpił do programu w 2014 roku jako drużyna niedoświadczona w sportowych występach na skalę międzymiastową. Młodzieży nie przeszkodziło to jednak w pokazaniu się z jak najlepszej strony, prezentując kiełkujące sportowe talenty. W ogólnej klasyfikacji za rok szkolny 2014/2015 janowicka drużyna zajęła pierwsze miejsce. Odkryciem sezonu ogłoszono dwie reprezentantki UKS-u Sokoliki Janowice Wielkie – Patrycję Walla oraz Joannę Chorąży.

Sezon 2015/2016, na który składało się 10 turniejów na terenie różnych miast województwa dolnośląskiego, również zakończył się dla naszej drużyny na najwyższym stopniu podium w klasyfikacji generalnej. Najlepszą zawodniczką sezonu ogłoszono po raz kolejny mieszkankę Gminy Janowice Wielkie – Joannę Chorąży.

Mówiąc o tych sukcesach nie sposób nie docenić chęci, zapału, zainteresowania sportową rywalizacją młodzieży, która na swoje sukcesy systematycznie pracuje. Pochwalić należy także zaangażowanie trenera, który poświęca swój czas, aby przekazać podopiecznym wiedzę w teorii i umiejętności w praktyce.

Z perspektywy Wójta z nieukrywaną radością obserwuję, że zapał, zaangażowanie, duch sportowej walki, zamiłowanie do uprawianej dyscypliny i ciężka praca owocują sukcesami nawet w najmniejszych miejscowościach i klubach, o czym świadczą liczne osiągnięcia janowickich siatkarek.

Cieszy fakt, że dzięki takiemu programowi, jaki proponuje Fundacja Siatkówki młodzi ludzie interesują się sportem, aktywnie spędzają czas, mają możliwość obserwowania rozgrywek Orlen Ligi i Ligi Mistrzyń, jak również osobistego spotkania z siatkarkami.

Drużynie „UKS Sokoliki Janowice Wielkie” oraz trenerowi Piotrowi Lesińskiemu życzę kolejnych sukcesów w udowadnianiu, że trenowanie w małych, wiejskich miejscowościach nie jest ograniczeniem.

Kamil Kowalski

Wójt Gminy Janowice Wielkie

portalik24.pl
Czytaj cały artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *