Maserati, Gołębie i Miody… to wszystko we Wleniu

Już od piątku 7.10.2016 w godz. 11.00 – 18.00 w Ośrodku Kultury, Sportu i Turystyki we Wleniu przy ul. Chopina 2 można było podziwiać wystawę fotografii „Gołębie i Pszczoły”. Natomiast przez godzinę od 18.00 mieszkańcy Wlenia i ich goście na Sali widowiskowej mogli oglądać najlepsze i najpiękniejsze gołębie pocztowe, zarówno lokalnych hodowców, jak i wystawców z całej Polski. Z powodu bardzo brzydkiej pogody, zimna, a miejscami nawet i ulewnego deszczu, zaplanowana na sobotę 8.10.2016 prezentacja zwycięskich gołębi pocztowych dalekodystansowych została odwołana. Nieprzychylnej aurze nie udało się zepsuć dobrego nastroju podczas obu dni imprezy.

DSC 9426

Oficjalne otwarcie I Międzynarodowego Jarmarku Gołębia i Pszczoły we Wleniu odbyło się w sobotę około godz. 14.30 na Placu Jarmarkowym przy sklepie Dino. Wszystkich przybyłych przywitał Burmistrz Miasta i Gminy Wleń Artur Zych i towarzyszący mu goście z zaprzyjaźnionych polskich miast, oraz ze strony czeskiej Pavel Smutny, Starosta Novego Mesta. Około godz. 15.00 właścicielom najlepszych gołębi pocztowych wręczono specjalne okolicznościowe puchary. Na dużym ekranie telebimu zebrani obejrzeli ciekawą prezentację na temat pszczelarstwa. W międzyczasie na specjalnie przygotowanych stoiskach odbywała się degustacja miodów i napojów miodowych oraz prezentacja sprzętu pszczelarskiego. Można było także wziąć czynny udział w warsztatach wyrobu świec z wosku pszczelego i węzy. Panie chętnie kupowały przyprawy, miód, wyroby pszczelarskie oraz chałwę. Panowie nie odmawiali sobie i tych trochę mocniejszych trunków. Nie brakowało amatorów wybornego domowego chleba ze smalcem i ciepłej grochówki.

– Bardzo lubię do wszystkich zup i potraw mięsnych używać przypraw. Dzisiaj zakupiłam kilka, z którymi tutaj na stoisku zetknęłam się po raz pierwszy – wyznała jedna z mieszkanek Wlenia.

Nie tylko młodzieży szczególnie przypadły do gustu eleganckie auta marki Maserati, które spędziły w miasteczku ponad godzinę.

Wyjątkową atrakcją wieczoru miał być występ zespołu CZADOMAN, a na późniejsze godziny zaplanowano jarmarkowy program estradowy oraz zabawę taneczną pod chmurką.

 

{gallery}artykuly/2016/wlen_maserati{/gallery}

portalik24.pl
Czytaj cały artykuł

One comment on “Maserati, Gołębie i Miody… to wszystko we Wleniu
  1. gołąb napisał(a):

    Gołębie i Maserati bardzo lubie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *