Galeria Sudecka jak Centrum Rozrywki… “Koty, Psy i My”

Z okazji Światowego Dnia Zwierząt 8.10.2016 w godz. 12.00 -18.00 Galeria Sudecka zorganizowała dla swoich najmłodszych i starszych klientów specjalną edycję weekendowej imprezy poświęconą naszym czworonożnym pupilom. Wspólną zabawę połączono ze zbiórką rzeczy dla potrzebujących zwierzaków.

DSC 1394

Dzieci bardzo aktywnie uczestniczyły w malowaniu pięciu drewnianych bud, które zostaną przekazane do jeleniogórskiego schroniska dla małych zwierząt prowadzonego od lat przez państwo Ragiel. Na pewno przydadzą się tam również, szczególnie teraz przed zimą, zebrana karma oraz koce i inne dodatki podarowane przez miłośników zwierząt. Podczas akcji zaprezentowano ciekawą wystawę fotografii psów i kotów gotowych już do adopcji. Takich zwierząt nigdy nie brak, nie tylko w jeleniogórskim schronisku.

Co niektórzy z gości galerii mieli okazję spotkać się z kynologiem, trenerem i weterynarzem, którzy także chętnie odpowiadali na pytania dotyczące czworonogów, ich codziennych potrzeb oraz upodobań. Najmłodsi natomiast z upodobaniem garnęli się do udziału w zwierzakowych warsztatach plastycznych oraz w warsztatach samodzielnego składania i zdobienia karmników dla ptaków. Przejęte dzieci z polotem i fantazją tworzyły kolorowe domki.

Dodatkową atrakcją sobotniego wydarzenia były pokazy zumby i fitnessu. Każdy, kto tylko czuł się na siłach, mógł dołączyć do pełnego ekspresji tańca wysportowanych dziewczyn. Chętnych nie brakowało.

Ja to już zdążyli zauważyć postronni obserwatorzy, Galeria Sudecka podczas swoich imprez przejmuje rolę prawdziwego domu kultury. Nawet przechodzący obok przypadkowi ludzie często spontanicznie włączają się do wspólnej zabawy i proponowanych zajęć manualnych.

W sobotniej akcji aktywnie uczestniczyli: Zespół Szkół Przyrodniczo-Usługowych i Bursy Szkolnej w Jeleniej Górze, Fundacja MONDO CANE i Schronisko dla Małych Zwierząt w Jeleniej Górze.

 

{youtube}eC2gtodf11c{/youtube}

 

{gallery}artykuly/2016/gal_sudecka/zwierzaki{/gallery}

portalik24.pl
Czytaj cały artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *