Pierwszaki na uroczystym pasowaniu w SP7

Uroczyste pasowanie pierwszaków jeleniogórskiej „Siódemce” odbyło się w piątek, 7 października. Uroczystość przebiegała w podniosłej atmosferze. Zanim jednak najmłodsi zostali przyjęci do grona uczniów, musieli wykazać się umiejętnościami śpiewu, deklamacji oraz znajomością zasad zachowania się w szkole i na drodze.

DSC 0402

Z dużym przejęciem dzieci recytowały wiersze i śpiewały piosenki. Mimo stresu, związanego z publicznym występem, dzieci świetnie poradziły sobie z debiutem. Znajomość zasad zachowania się w szkole i na drodze, śpiew czy recytacja wierszy – takimi m.in. umiejętnościami musieli wykazać się uczniowie klas pierwszych zanim zostali oficjalnie przyjęci w poczet społeczności Szkoły Podstawowej nr 7 im. Adama Mickiewicza w Jeleniej Górze.

Występ dzieci spotkał się z ciepłym przyjęciem i gromkimi brawami. Następnie pierwszoklasistów czekało uroczyste ślubowanie na sztandar i pasowanie na ucznia symbolicznym wielkim ołówkiem. Na pamiątkę tego doniosłego wydarzenia dzieci otrzymały dyplomy i upominki. Ten ważny moment w życiu każdego ucznia pozostanie na długo w pamięci.

Uroczystość dostarczyła dzieciom, ich rodzicom i zaproszonym gościom wielu miłych przeżyć i wzruszeń. Po części oficjalnej dzieci zostały zaproszone na poczęstunek przygotowany przez rodziców.

 

{gallery}szkola/2016/sp7/pasowanie{/gallery}

portalik24.pl
Czytaj cały artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *