“Wołyń” w kinach Helios!

O miłości w nieludzkich czasach – “Wołyń” w kinach Helios!

Wołyń„Wołyń” to pierwszy film fabularny poruszający dotychczas przemilczany w polskim kinie temat tragicznych wydarzeń w tym rejonie w latach 1943–1944. Kino Helios w Jeleniej Górze zaprasza Widzów na premierowe seanse najnowszego filmu w reżyserii Wojtka Smarzowskiego od najbliższego piątku, 7 października.

Jest lato 1939 roku. Zosia to piękna, młoda Polka, bezgranicznie zakochana w Ukraińcu Petro. Ich wielka miłość zostaje wystawiona na próbę, gdy ojciec dziewczyny postanawia wydać ją za majętnego wdowca, Skibę. Zaraz po ślubie zrozpaczona Zosia zostaje sama z dziećmi męża powołanego na front.

Tymczasem między mieszkającymi obok siebie Polakami, Ukraińcami i Żydami dochodzi do coraz liczniejszych aktów przemocy. Dziewczyna staje się uczestniczką i świadkiem tragicznych wydarzeń, których kulminacją będzie rzeź dokonana na ludności polskiej przez bezwzględnych oprawców

z UPA oraz polskie akcje samoobronne.

Ogólnopolska sieć kin Helios zaprasza swoich Widzów na premierowe seanse poruszającego filmu „Wołyń” od 7 października. Bilety są już dostępne w sprzedaży: www.helios.pl/wolyn.

portalik24.pl
Czytaj cały artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *