I Otwarte Mistrzostwa Jeleniej Góry za nami

2 października 2016 roku po raz pierwszy w Jeleniej Górze rozegrane zostały mistrzostwa w konkurencjach olimpijskich. Organizatorem tego wydarzenia była spółka Termy Cieplickie.

W naszych I mistrzostwach Jeleniej Góry w konkurencjach olimpijskich wystartowało blisko 90 zawodników– część z nich jednak rywalizowało w kilku dyscyplinach co spowodowało, że liczba „osobostartów wyniosła 149– wyjaśnia Grzegorz Leszek- organizator imprezy z ramienia spółki Termy Cieplickie.

Największym zainteresowaniem wśród zawodników cieszył się skok w dal- w tej kategorii o mistrza Jeleniej Góry rywalizowało 18 sportowców- zwycięzca czyli Przemysław Chudecki uzyskał wynik 5 metrów 92 centymetrów . Ciekawa rywalizacja rozegrała się również w konkurencji bieg na 5000 metrów. Zgłosiło się do niej aż14 zawodników a tym najlepszym okazał się Jakub Kulesza z czasem 00:16:59:76.

Cieszę się- mówi prezydent Marcin Zawiła, że spółka Termy Cieplickie zaangażowała się w organizację zawodów w konkurencjach olimpijskich. Jest to bardzo ważne, gdyż Park Sportowy Złotnicza to miejsce, które powinno kojarzyć się nie tylko z piłką nożną czy ręczną ale także z królową sportu.

Ważnym wydarzeniem było także uroczyste podziękowanie Lucynie Kornobys zdobycia srebrnego medalu Igrzysk Paraolimpijskich w Rio de Janeiro w konkurencji pchnięcia kulą. Na jeleniogórzankę czekało moc atrakcji. Władze Jeleniej Góry przekazały Lucynie Kornobys czek na 10.000 złotych, Prezes Zarządu spółki Termy Cieplickie Dariusz Stolarczyk z kolei karnet open do Term a także zestaw upominków. Nie zabrakło także kwiatów od mieszkańców Jeleniej Góry i tortu ufundowanego przez Państwa Surowiak z  cukierni Bristolka

Takie wydarzenia jak te uświadamiają nas niepełnosprawnych sportowców do tego, że nie jesteśmy sami! Cieszę się bardzo że przywitano mnie w tak piękny sposób– mówiła wzruszona Lucyna Kornobys. To najpiękniejsza chwila dla sportowca! Dziękuję władzom miasta, Termom Cieplickim, jeleniogórzanom,  moim przyjaciołom  i trenerowi Andrzejowi Szymańskiemu- to bez nich nie zdobyłabym tego medalu! Jestem wszystkim bardzo wdzięczna!- dodaje wicemistrzyni paraolimpijska.

Kolejną okazją do rozmowy z Lucyną Kornobys będą „spotkania z pasją” te spółka Termy Cieplickie zaplanowała na 11 października o godzinie 19:00 w Sali konferencyjnej Parku Sportowego Złotnicza- wstęp wolny- serdecznie zapraszamy!

mistrzostwa-167 mistrzostwa-149 mistrzostwa-105 mistrzostwa-138 mistrzostwa-39 mistrzostwa-36 mistrzostwa-34 mistrzostwa-18 mistrzostwa-147 mistrzostwa-35

 

parksportowy.pl
Czytaj cały artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *