„Dzieci uczą się jak przetrwać w lesie”

W dniu 30.09.2016 roku w pobliżu Pałacu Paulinum została zorganizowana akcja “Zgubek”. Uczestniczyły w niej dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 27 „Okrąglaczek” wraz ze swoimi rodzicami. Celem spotkania było sprawdzenie umiejętność radzenia sobie dzieci podczas zagubienia się w lesie.

DSC 0891 Kopiowanie

Przedszkolaki, wcześniej już opanowały wiedzę teoretyczną podczas zajęć w przedszkolu, następnie próbowały zastosować ją w terenie pod czujnym okiem przedstawicieli Straży Miejskiej Policji i Straży Pożarnej. Dzieci, z pomocą rodziców, musiały zbudować szałasy i przygotować ściółkę w ich wnętrzu. Później zaś odpowiednio je oznaczyć, aby były widoczne dla ratowników oraz ułożyć duży symbol S.O.S z materiałów znalezionych w lesie.

Sposób wykonania szałasów i oznaczeń oceniała specjalna komisja składająca się przedstawicieli zaproszonych służb mundurowych. Wszystkie dzieci zaliczyły egzamin, nabyły praktycznych umiejętności radzenia sobie podczas zagubienia się w lesie i zostały nagrodzone upominkami. Na koniec akcji czekała na dzieci niespodzianka- wielkie wspólne ognisko na terenie przedszkola.

K. Jakubczyk

 

{gallery}przedszkola/2016/las{/gallery}

portalik24.pl
Czytaj cały artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *