Basenowe Rymoliryktando w Termach Cieplickich

 MG 0812Wczoraj (01.10) w Termach Cieplickich odbyła się nietypowa impreza pod nazwą “Rymoliryktando 2016”. Około 100 osób wzięło udział w basenowym dyktandzie organizowanym przez Łukasza L.U.C Rostkowskiego – polskiego rapera, beatboksera i producenta muzycznego.

– Chciałbym, aby Rymoliryktando pobudzało wyobraźnię, kreowało zabawę słowem, aby wyprowadzało sztukę w przestrzeń miejską. W ten sposób chcemy docierać także do sfer wykluczonych z uczestnictwa w kulturze. Naszym celem jest kreowanie poprzez performens i sztukę surrealnych, pozytywnych przeżyć, wzbogacających nasze słownictwo, a przez to także możliwości wyrażania naszych emocji czy opisywania świata. – mówił L.U.C.

W Rymoliryktandzie 2016 zwyciężył Łukasz Szempliński, który otrzymał nagrodę główną w wysokości 10000zł, drugie miejsce zajęła Bożena Kloc, która otrzymała 1000zł, a trzecie miejsce przypadło Arkadiuszowi Kleniewskiemu z nagrodą w wysokości 500zł.

Na zakończenie imprezy odbył się koncert językowej orkiestry dętej Rebel Babel Ensemble, której towarzyszyli L.U.C, K2 i Marika. 

{gallery}artykuly/2016/rymoliryktando{/gallery}

portalik24.pl
Czytaj cały artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *