Oddaj krew, pomóż trzem osobom

NR zbiorka plakatRegionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Wałbrzychu zaprasza wszystkich chętnych do oddania krwi potrzebującym. Pomóc będzie można w najbliższy wtorek, 27 września, w Nowym Rynku. Dla uczestników przygotowano konkursy z nagrodami. Galeria handlowa Nowy Rynek już po raz drugi w tym roku bierze udział w akcji „Zbieramy Krew dla Polski w Jeleniej Górze”. Pomoc trafi do banków krwi w 11 powiatach.

– Zawsze chętnie wspieramy inicjatywy, które pomagają innym. Dlatego podjęliśmy współpracę z Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Wałbrzychu, Polskim Czerwonym Krzyżem w Jeleniej Górze i Grupą Muszkieterów – mówi Anna Szlaga, marketing manager Nowego Rynku. – Pierwsza zbiórka krwi odniosła duży sukces. Jesteśmy przekonani, że podobnie będzie we wtorek – dodaje.

Ambulans stanie przy wejściu od strony ulicy Podwale o godzinie 9.00, wtedy też odbędzie się spotkanie z wolontariuszami. Akcja pobierania krwi rozpocznie się o 10.00

i potrwa do 14.00. Na miejscu zostaną przeprowadzone ankiety i rutynowe badania potwierdzające zdrowie ochotnika. Uczestnik musi mieć przy sobie ważny dowód tożsamości i być po lekkim beztłuszczowym posiłku. Dzień wcześniej warto wypocząć i pić dużo płynów.

– Każda grupa jest tak samo ważna, dlatego zapraszamy wszystkich, włącznie z osobami, które nie oddawały dotychczas krwi. Warto, ponieważ jedna pobrana jednostka może uratować życie nawet trzem osobom – mówi Natalia Kozdrowicka, specjalista ds. promocji krwiodawstwa z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Wałbrzychu.

W trakcie poboru krwi organizator przewidział dodatkowe atrakcje: konkurs plastyczny i losowanie apteczek pierwszej pomocy. Dodatkowo Fundacja DKMS pobierze wymazy z ust od kandydatów na dawców szpiku kostnego.

portalik24.pl
Czytaj cały artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *