Profesor wypowie się o naszym stadionie

Jeleniogórski stadion miejski sukcesywnie poddawany jest próbom jakości murawy. Niektóre z nich mają charakter naturalny (zdarzyły się ostatnio kilkukrotnie deszcze nawalne), a także próbom stymulowanym przez ludzi. M.in. podczas przeprowadzonej „próby wody” na płytę stadionu trafiło 50 litrów wody na 1 m kwadr. w ciągu jednej godziny.

 

stadion Złotnicza

Taka dawka jest większa, niż nawet ulewny deszcz, bo oznacza, że na każdy metr boiska wylano 5 dużych wiader. Płyta zniosła tę próbę bez zarzutu, woda nie stała na murawie nawet kilkanaście minut. – Oczekujemy na ostateczną opinię jednego z profesorów, specjalistów w tych sprawach – powiedziano nam w Wydziale Inwestycji – który potwierdzi, że gwarancyjna naprawa murawy spełniła wszystkie najostrzejsze normy.

Poza murawą jakościowym, drobnym korektom poddano oświetlenie, wymieniając kilka żarówek w czterech lampach. Innymi sprawami, związanymi z doposażeniem stadionu w sprzęt, korektą instalacji elektrycznej, itp. zajmuje się zarządca spółki, to znaczy „Termy Cieplickie” w skład której wchodzi także „Park Sportowy Złotnicza”.

portalik24.pl
Czytaj cały artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *