Naprawa murawy boiska Parku Sportowego Złotnicza trwa…

Na głównej płycie boiska Parku Sportowego Złotnicza od wczoraj (3 sierpnia 2016 r.) prowadzone są prace związane z przygotowaniem obiektu do nadchodzących rozgrywek piłkarskich.

nowa murawa przy bramkach

Prace, które wykonywane są przez firmę Trawnik polegają przede wszystkim na wymianie nawierzchni w polach bramkowych. Montowana jest tak zwana hybryda czyli mieszkanka trawy sztucznej i naturalnej- taka sama jaka położona została w ostatnim czasie na stadionie w Gdańsku- wyjaśnia Marek Siatrak- manager obiektu przy Złotniczej. Docelowo płyta poddana zostanie zabiegowi nawożenia i opryskiwania przeciwgrzybiczego. Jednak to nie koniec zabiegów pielęgnacyjnych.

Po zakończonych w niedzielę 31 lipca 33 Młodzieżowych Mistrzostwach w Lekkiej Atletyce niektóre fragmenty murawy zostały uszkodzone przez sportowców startujących w konkurencjach pchnięcia kulą i rzutu oszczepem. W tym przypadku odbywa się tak zwane „łatanie”. Nasi pracownicy stworzyli specjalny zasobnik przy trybunie głównej, który ma służyć jako wypełniacz ubytków w płycie boiska- dodaje Marek Siatrak.

Prace, które są prowadzone na stadionie od środy 3 sierpnia stanowią jednocześnie ostatni etap przygotowań obiektu do nadchodzącego sezonu rozgrywkowego. Ten oficjalnie zainaugurowany zostanie w sobotę 6 sierpnia meczem juniorów starszych Karkonoszy Jelenia Góra z Olimpią Kamienna Góra w ramach I rundy Pucharu Polski szczebla jeleniogórskiego. Pierwszy gwizdek sędziego zaplanowany został na godzinę 17:00

Foto: Termy Cieplickie sp. z o.o.

{gallery}instytucja/termy_parksportowy/murawa0816{/gallery}

portalik24.pl
Czytaj cały artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *