Jelenia pięknieje… ale może być jeszcze lepiej

W Jeleniej Górze w ciągu ostatnich kilku lat sporo zmieniło się na lepsze. Dobrą rękę gospodarza widać już na pierwszy rzut oka obserwując odnowione kamieniczki i budynki po obu stronach głównych ulic miasta. Turyści odwiedzający Jelenią Górę zwracają również uwagę na stan zieleni w naszym mieście. Przyjezdnych, fotografujących się na tle jeleniogórskich kwiatów. można spotkać zarówno w Rynku, jak i w parkach, czy to w Zdrojowym, czy w Norweskim. Zarówno wczesnowiosenne bratki i krokusy jak i letnie i jesienne tulipany nadają stolicy Karkonoszy specyficzny urok.

DSC 0049

Czego natomiast brak? Na pewno przydałoby się więcej ławek, nie tylko w najchętniej uczęszczanych zakątkach naszego miasta. Może dobrze byłoby ułatwić także życie rowerzystom i ludziom oczekującym na autobus? Bardzo dogodne rozwiązania znaleźli np. gospodarze Słupska.

Miasto jest czyściutkie i zadbane. W centrum, ba nawet i na cmentarzach wbudowano specjalne stojaki na rowery, do których można przypiąć swój rower, gdy chce się zrobić zakupy, czy chociażby postawić świeczkę na grobie bliskiej osoby. Przy przystankach autobusowych znajdują się specjalne podpórki dla osób z problemami kręgosłupa.

My szczycimy się pięknymi kompozycjami kwiatowymi. W Słupsku również ich nie brakuje. W centrum przy ul. Stefana Starzyńskiego , jeszcze przed godz. 5.00, codziennie układają datę kwiatową. Nikt, kto chociażby przechodzi do pracy obok tego wyjątkowego klombu, na pewno nie będzie miał wątpliwości, jaki dziś mamy dzień. Innowacyjnych pomysłów słupszczanie mają całkiem sporo, a władze są otwarte na dobre zmiany. Nic więc dziwnego, że prezydent Słupska Robert Biedroń cieszy się dużą popularnością wśród mieszkańców.

– Nasz prezydent to taki ludzki człowiek i dobry gospodarz. To widać, że chce jak najlepiej dla nas. Ludzie to doceniają – oświadczyła pani Katarzyna, mieszkanka centrum.

Sam prezydent nie stroni od ludzi. Cierpliwie i z uśmiechem niejednokrotnie wracając z pracy rozmawia z nimi nawet i na ulicy. Nie stroni również i od zdjęć, nawet na prośbę przypadkowych przechodniów.

– Cieszę się, że turyści dostrzegają walory Słupska i chwalą nasze miasto. Staramy się, żeby tutaj ludziom dobrze się żyło. Zawsze można coś zmienić na lepsze, dlatego jesteśmy otwarci na ciekawe propozycje – stwierdził Robert Biedroń.

W okresie urlopowym chętnie wyjeżdżamy nad morze. Kto planuje urlop w Ustce, czy w Rowach może odwiedzić położony nieopodal tonący w zieleni Słupsk i sam się przekonać, jak gospodarzą na Pomorzu lokalne władze.

 

{gallery}artykuly/2016/slupsk062016{/gallery}

portalik24.pl
Czytaj cały artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *