„W Cieniu Lipy Czarnoleskiej”

eligiusz dymowski e-zaproszenieJCIiER Książnica Karkonoska oraz Stowarzyszenie Poetyckie „W Cieniu Lipy Czarnoleskiej” zapraszają 28 czerwca o godz. 17.00 do Sali konferencyjnej Książnicy Karkonoskiej na spotkanie autorskie z księdzem dr Eligiuszem Dymowskim z Krakowa

Eligiusz Dymowski

Franciszkanin, wykładowca , poeta i krytyk literacki. Urodził się na Mazowszu, ale swoje życie związał z południem Polski i Europy. Uczył się w LO w Wieliczce, studiował teologię w Krakowie i Rzymie. Licencjat z teologii pastoralnej obronił na Uniwersytecie Laterańskim w Rzymie. W 2001 roku doktoryzował się w Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie. Pracował jako duszpasterz w Pińczowie i w Somma Vesuviana koło Neapolu. Pełnił funkcję rektora Wyższego Seminarium Duchownego OO. Franciszkanów w Krakowie . (w l. 1999- 2005).

Obecnie jest przełożonym i proboszczem w Krakowie-Bronowicach Wielkich. Zajmuje się pracą dydaktyczną, naukową i literacką. Wykładowca w Wyższym Seminarium Duchownym Prowincji, w Instytucie Studiów Franciszkańskich oraz Instytucie Teologicznym Księży Misjonarzy w Krakowie.

Jest członkiem Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy, Krakowskiej Konfraterni Poetów a także Oddziału Polskiego Stowarzyszenia Kultury Europejskiej (SEC), którego od października 2005 roku jest również wiceprezesem. Od 2007 roku członek Krakowskiego Oddziału Stowarzyszenia Pisarzy Polskich, Stowarzyszenia Autorów Polskich oraz Stowarzyszenia Academia Europaea Sarbieviana.

Autor publikacji z zakresu teologii literatury. Debiutował w 1987 roku. Był członkiem jedynej w swoim rodzaju grupy poetyckiej CRAS, zrzeszającej poetów habitach. Autor licznych publikacji prasowych, występował w rożnych rozgłośniach radiowych. Jego wiersze można znaleźć w polskich i obcojęzycznych antologiach, były tłumaczone na język włoski, rosyjski, esperanto, angielski i niemiecki.

portalik24.pl
Czytaj cały artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *