Będą korki na moście na Zabobrzu

robotydrogoweMamy dwie informacje – dobrą i złą. Dobra – to zbliżająca się w niedługim czasie wymiana nawierzchni na moście nad Bobrem w ciągu ulicy Różyckiego.

Rzeczywiście – dywan asfaltowy w wielu miejscach jest mocno nierówny, więc dwudniowe roboty z pewnością przyniosą dobry skutek. Gorsza część tej informacji wynika z… lepszej. Najprawdopodobniej w okresie (krótkiego i szybkiego) remontu trzeba będzie ograniczyć ruch na moście do jednej nitki i zorganizować go wahadłowo, co oznacza korki.

– Przygotowujemy ten remont w taki sposób, by uciążliwości przejazdu były wyjątkowo krótkotrwałe – powiedziano nam w Zarządzie Dróg i Mostów. – Roboty odbywać się będą w dniach 4 – 5 lipca. Termin wybraliśmy dlatego, że po zakończeniu roku szkolnego i w pierwszej fazie lata ruch uliczny jest nieco mniejszy.

Namawiamy też tych kierowców, którzy mogą wybrać inną trasę, by w tych dniach pojechali odmienną drogą, czym zaoszczędzą sobie i innym czasu. Pierwszego dnia będziemy frezować, drugiego – położymy asfalt, mamy nadzieję, że pogoda dopisze na tyle, że nie będziemy zmuszeni do przedłużenia tej pracy. Zajdzie najpewniej potrzeba innej regulacji ruchu na sąsiadujących skrzyżowaniach, co upłynni przejazdy aut, aczkolwiek wymagać będzie od kierowców dużej życzliwości i ostrożności.

Upłynnienie jest ważne także technologicznie – chodzi o to, że nowy dywanik asfaltowy, nawet po wystudzeniu, łatwiej znosi płynną jazdę, niż statyczne obciążenia samochodów stojących, oczekujących na zielone światło. Mamy nadzieję, że mając na względzie poprawę stanu rzeczy kierowcy wybaczą nam przejściowe utrudnienia.

portalik24.pl
Czytaj cały artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *