Gdzie pojawia się RODZINA… Marsz dla Życia i Rodziny

Marsz dla Życia i Rodziny to przede wszystkim specjalne święto rodzin, ale jednocześnie i wypływająca z serca czytelna manifestacja przywiązania człowieka do wartości rodzinnych i szacunku dla życia rodzinnego.

Takie marsze odbywają się co roku w różnych zakątkach naszego kraju także po to, żeby zwrócić uwagę opinii publicznej oraz władz na sytuację polskiej rodziny i upomnieć się o prawa tych, którzy sami nie mogą się bronić, czyli prawa nienarodzonych dzieci, które poprzez aborcję świadomie są łamane.


DSC 5761

 

Zaraz po Mszy św., w niedzielę 19.06.2016 około godz. 14.15, z centrum miasta spod Bazyliki Mniejszej św. Erazma i Pankracego, do ogrodów przy parafii pw. Matki Boskiej Królowej Polski i św. Franciszka z Asyżu przy ul. Morcinka wyruszył barwny korowód ponad 100 osób.

Zwolennicy uporządkowanego domowego ogniska i rodzinnych chrześcijańskich wartości nieśli w rękach kolorowe wiatraczki i balony. W pochodzie nie zabrakło zarówno starszych, jak i najmłodszych mieszkańców naszego miasta.

– Jestem tutaj dzisiaj z moimi bliskimi, bo uważam, że rodzina to najwyższe dobro i gwarancja spełnionego życia każdego człowieka. Bóg dał nam życie. Dzieci to nasza przyszłość i jeżeli wychowamy je dobrze według Bożych wartości to będziemy zbierali dobre owoce w przyszłości – oświadczyła Anna, jeleniogórzanka w średnim wieku.

Po marszu odbył się piknik rodzinny, na który cieszyły się nie tylko dzieci. Jedynym drobnym mankamentem tego radosnego wydarzenia była pogoda. Na szczęście deszcz nie był zbyt obfity i nie zepsuł dobrze przygotowanej uroczystości.


{gallery}artykuly/2016/marsz_dla_rodziny{/gallery}

portalik24.pl
Czytaj cały artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *