Maxim Isaev z St.Petersburga w Śniadeckim

Maxim Isaev założyciel Teatru Akhe z St.Petersburga w Śniadeckim

20160617 103518W dniach 16 i 17 czerwca w naszej szkole gościliśmy Maxima Isaev’a, założyciela rosyjskiego Teatru Akhne, który przeprowadził z uczniami klasy 1d i 2e warsztaty teatralne.

Inspiracją do pracy warsztatowej z młodzieżą były przysłowia i próba ich ilustracji . Uczniowie otrzymali także zadanie do przemyślenia – przedmioty zamknięte w pudełkach –„ Jaki /jaka jestem, jaki/jaka chcę być/jaki/jaka nie chcę być.” Przedmioty te zadziałały jak maski za którymi opowiadająca osoba mogła się ukryć , pozwoliło to złamać barierę między odbiorcą a „aktorem”. W rezultacie powstały niesamowite opowieści , coś w rodzaju teatralnych narracji będących inspiracją do dalszych działań.

Maxim Isaev przyjechał do Jeleniej Góry a dokładnie do Teatru Cinema gdzie wraz z aktorami tego teatru pracują nad wspólnym projektem.

Teatr Akhe zaliczany jest do nurtu nazywanego rosyjskim teatrem inżynieryjnym lub teatrem optycznym znanym i cenionym na całym świecie. Jego cechą charakterystyczną jest stosunek do przestrzeni, światła i dźwięku, które traktowane są jako niezależne postacie.

Opiekun B.Krop

 

{gallery}szkola/2016/sniadecki{/gallery}

portalik24.pl
Czytaj cały artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *