Ćwiczenia wojskowe – Anakonda 2016

WP 20160613 009W związku z licznymi pytaniami od czytelników na temat “dziwnych znaków drogowych” na Drodze Krajowej nr3 w naszym regionie zapytaliśmy o nie Generalną Dryekcję Dróg Krajowych i Autostrat. Oto oficjalne stanowisko:

“Owe znaki drogowe związane są z międzynarodowymi ćwiczeniami Anakonda-16, w których uczestniczą przedstawiciele sił zbrojnych 24 państw sojuszniczych i partnerskich, informujemy, że pomiędzy 8 a 30 czerwca, na wybranych obiektach mostowych, zostaną wprowadzone znaki wojskowe klasyfikacji obciążenia (klasy MLC).” – gddkia.gov.pl

Przypomnijmy, że ćwiczenia ANAKONDA-16 jest szóstą edycją ćwiczenia, trzecią w wymiarze międzynarodowym z udziałem przedstawicieli sił zbrojnych 24 państw sojuszniczych i partnerskich. Ćwiczenie jest najważniejszym przedsięwzięciem szkoleniowym SZ RP w 2016 r i prowadzone będzie w dniach 07-17 czerwca br.

Celem ćwiczenia jest zgrywanie narodowych i koalicyjnych dowództw oraz pododdziałów w ramach połączonej operacji obronnej w warunkach zagrożeń hybrydowych. Dodatkowym aspektem podlegającym weryfikacji i sprawdzaniu jest funkcjonowanie systemu i procedury realizacji zadań w ramach funkcji państwa gospodarza. 

{gallery}artykuly/2016/anakonda2016{/gallery}

portalik24.pl
Czytaj cały artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *