Bal szóstoklasistów…

DSC 2303Koniec roku w szóstych klasach zwiastuje nieuchronne zmiany i uświadamia młodym ludziom, że po kilku spędzonych w swojskim towarzystwie latach przyjdzie odnaleźć się na nowo w grupie nieznanych lub mało znanych osób.

Niektórzy uczniowie z obawą patrzą w przyszłość. Inni są zbyt podekscytowani i otwarci na czekające ich zmiany, żeby poddawać się czasem naprawdę irracjonalnym lękom.

Na pewno dla wielu uczniów pożegnanie ze starą szkołą będzie trudne. Chcąc ułatwić młodzieży czekające ich rozstanie i nastawić optymistycznie, co do dalszej przyszłości, niektóre szkoły, podnosząc rangę ukończenia podstawówki, organizują specjalne pożegnalne bale.

We wtorek 7.06.2016 taką symboliczną imprezę tradycyjnie już, tak jak w latach poprzednich, zorganizowała zaborzańska Szkoła Podstawowa nr 11. Od godz. 17.00 elegancko ubrani uczniowie i ich nauczyciele w radosnej atmosferze, w rytm pobudzającej do tańca muzyki, bawili się w hotelu Mercure przy ul. Sudeckiej w Jeleniej Górze. Bal rozpoczęto w rytm poloneza. Potem były już tylko lekkie, wpadające w ucho przeboje, przy których wszyscy chętnie wychodzili na parkiet.

Była również chwila na ciepłe życzenia na przyszłość oraz podziękowania, których młodzież nie szczędziła swoim pedagogom. Niektórzy z nich trochę się wzruszyli podczas wręczania czerwonych róż.

– Było super. Świetnie się bawiliśmy. Cieszę się już dziś na nową szkołę i ludzi, których poznam. Będzie mi jednak trochę brakować naszej klasy i pani – oświadczyła jedna z opuszczających hotel dziewczynek.

Doskonałą zabawę zapewniła rozbawionym nastolatkom jeleniogórska firma VESNA bajeczne imprezy dla dzieci, która umilała im czas nie tylko dobrą muzyką, ale i pomysłowymi układami tanecznymi.

 

{gallery}SP11/2016/6klasy{/gallery}

portalik24.pl
Czytaj cały artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *