Rusza przebudowa wiaduktu

DSC 1977Dziś, 6.06. w Ratuszu odbył się akt podpisania umowy na przebudowę wiaduktu w Goduszynie. Remont mostu nad torami kolejowymi będzie kosztował 3.721.000 zł.

Cena ta jest wynikiem drugiego już przetargu, w pierwszym najniższa cena była o prawie 700 tys. zł wyższa. Za tę kwotę zwycięzca przetargu – SKANSKA S.A. – nie tylko przebuduje most, ale też wyremontuje drogę z Goduszyna w kierunku Siedlęcina, bowiem ze względu na okresową konieczność wyłączenia z ruchu drogi Goduszyn – Rybnica będzie musiał być zorganizowany objazd.

– To ciąg drogi powiatowej – powiedział Jerzy Łużniak, zastępca prezydenta Jeleniej Góry – więc droga z Goduszyna do wjazdu na krajową do Siedlęcina (dziś w marnym stanie) będzie przygotowana we właściwym, pełnym standardzie i to jest dodatkowa korzyść remontu mostu.

– Będzie to dla nas trudna praca – stwierdził z kolei przedstawiciel firmy SKANSKA S.A. – bowiem musimy porozumieć się z PKP PLK w sprawie regulaminu zajęcia torowiska, ustalić projekty organizacji ruchu, itp., nim przystąpimy do robót. Umowa przewiduje, że roboty na moście zakończą się do dnia 21 grudnia br.

 

{gallery}artykuly/2016/goduszyn_most{/gallery}

portalik24.pl
Czytaj cały artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *