Wyróżnienie dla Jeleniogórzan w Legnicy

IMG 20160602 11035502 czerwca 2016 roku uczniowie jeleniogórskich szkół jako wolontariusze wzięli udział w festynie przygotowanym z okazji Dnia Dziecka przez legnicką Caritas pod hasłem „ Bądźmy razem”.

Zabawy poprzedziła uroczysta Msza Święta w legnickiej katedrze pod przewodnictwem biskupa legnickiego Zbigniewa Kiernikowskiego. Po mszy św. wielkim korowodem dzieci przeszły na stadion miejski i tam rozpoczęła się zabawa. Jak zawsze przygotowano wiele atrakcji.

Można było poskakać na dmuchanych zamkach, wziąć udział w grach, zabawach i konkursach z nagrodami, a także zobaczyć, jak pracują policjanci, służba celna, straż miejska czy inspekcja transportu drogowego. Podczas imprezy odbył się również Bieg Szlakiem Papieskim dla uczczenia dnia, w którym papież św. Jan Paweł II spotkał się z wiernymi w Legnicy w 1997 roku.

Uczennice Gimnazjum nr 3 z Jeleniej Góry wzięły udział w zawodach i zmieściły się w pierwszej dziesiątce. Uczniowie Zespołu Szkół Ekonomiczno – Turystycznych oraz Gimnazjum nr 3 podczas zabawy opiekowali się młodszymi dziećmi ze Szkoły Podstawowej nr 10. Różnica wieku nie stanowiła problemu. Wszyscy dobrze, zgodnie się bawili.

Za całokształt działalności w Legnicy, na forum publicznym, Annie Hamerze, opiekunce jeleniogórskiego szkolnego koła Caritas wręczono specjalne wyróżnienie.

 

{gallery}instytucja/caritas/ekon{/gallery}

portalik24.pl
Czytaj cały artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *