Zdrowo i ekologicznie na festynie w SP 8

DSC 9829Wraz z festynem z okazji Dnia Dziecka na Zabobrzu, w Szkole Podstawowej nr 8 powróciła, już po raz kolejny, promocja zdrowego trybu życia i zdrowotnych nawyków żywieniowych.

W sobotę 4.06.2016 dzieci, ich rodzice i nauczyciele wspólnie bawili się na rodzinnej, okraszonej dobrą muzyką imprezie. Pogoda dopisała Tak więc konkursy i zabawy sprawiały zebranym wiele radości.

– To jest temat naszych czasów. Musimy dbać o zdrowie. Mamy taki program „Aktywnie po zdrowie”. Trwa on cały rok. Na lekcjach wychowawczych dużo na ten temat się rozmawia. Dziś zaprosiliśmy także jedną z produkujących zdrową żywność firm. Jest ona z naszego regionu. Sporo zdrowych produktów przygotowały również nasze mamy i nauczyciele – oświadczyła Maria Silbert-Salabura, Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 8.

Na festynie wśród uczniów także dobrze się czuli zaproszeni goście. Przedstawiciele władz miasta, podobnie jak nauczyciele i rodzice, chętnie włączali się do sportowych konkurencji. Od wyzwań nie stronili także przedstawiciele mediów.

 

{gallery}szkola/2016/sp8/festyn06{/gallery}

portalik24.pl
Czytaj cały artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *