Balonem nad Zabobrzem… festyn rodzinny

XDSC 0973 2Od godz. 14.00 na placu przy ul. Wiłkomirskiego rozbrzmiewa głośna muzyka. Jest kolorowo, letnio i bardzo radośnie.

W sobotę 4.06.2016 Jeleniogórska Spółdzielnia Mieszkaniowa, wraz z jeleniogórskim samorządem i wspierającymi firmami zorganizowała na Zabobrzu wielki osiedlowy festyn rodzinny. Atrakcji sporo, zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych. Dzieci uczestniczyły w zawodach i grach sportowych. Zjeżdżały na dmuchanych zamkach i chętnie dołączały do zabaw proponowanych przez klauna Rufiego. Cierpliwie oczekiwały swojej kolejki na pomalowanie buzi, czy zrobienie sobie przezabawnych fotografii w fotobudce. Można było pograć w bule i szachy wikingów oraz postrzelać z łuku i pochodzić na szczudłach. Całe rodziny podziwiały tresurę oraz pokaz dobrze wyszkolonych psów.

Młodsi i starsi chętnie odwiedzali specjalny kącik eksperymentów, gdzie w ciekawy sposób prezentowano doświadczenia chemiczne. We wczesnych godzinach popołudniowych można było podziwiać na scenie niemalże profesjonalne występy bardzo przejętych utalentowanych przedszkolaków. Maluchy zajadały się watą cukrową i ganiały bańki mydlane. Z upodobaniem pluskały się w strugach wody ze strażackich węży, zwiedzały wozy strażackie i nowoczesną, okazałą śmieciarkę.

– Jak dorosnę to będę jeździł takim niebieskim autem – z dumą poinformował ojca 5-letni Michaś.

Niekwestionowaną atrakcją nr 1 okazał się olbrzymi balon, którego pokaz, z przyczyn pogodowych, znacznie się opóźnił. Amatorów lotu w przestworza, chociażby tylko nas samym osiedlem, nie brakowało. Balonową przygodę dzieci mogły przeżyć dzięki firmie BALLOON EXPEDITION Izabeli Borkowskiej – Barnaś. Kilkugodzinny piknik rodzinny poprowadziła jeleniogórska firma VESNA bajeczne imprezy dla dzieci. Zadowoleni rodzice w serdecznych i ciepłych słowach wypowiadali się na temat dobrej organizacji i profesjonalizmu sympatycznych animatorów.

Wieczór należał do starszych mieszkańców Zabobrza. Wszyscy doskonale się bawili w rytm gorącej muzyki.

 

{gallery}artykuly/2016/dd_zabobrze{/gallery}

portalik24.pl
Czytaj cały artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *