Zaproszenie na 35 rocznicę powstania Związku Żołnierzy WP

35 lat dla organizacji to sporo. Osoby, które w 1981 roku służyły w wojsku, czy pracowały na odcinku cywilnym są już na emeryturze i odchodzą powoli w zapomnienie. Zastępują ich młodsi, którzy nie pamiętają tamtych czasów. Chcemy przypomnieć o tym co się działo w 1981 roku kiedy powstawał nasz Związek. Nie wszyscy zresztą chcą pamiętać o pustych półkach i szarzyźnie, staraniach o pozwolenie na wydanie paszportu i na wyjazd za granicę. Czasami trudno wytłumaczyć młodym ludziom, dlaczego w tamtym czasie zaczęły powstawać różne związku i stowarzyszenia i tylu ludzi chciało zmian.

35lecie

Obecnie polska konstytucja gwarantuje nam istnienie związków i stowarzyszeń pożytku publicznego, choć niektórzy nie chcą tego zauważać. Z biegiem lat Związek Żołnierzy Wojska Polskiego przechodził rozmaite przeobrażenia, podejmował różne priorytety i kierunki działania, zmieniała się nazwa Związku, ale profil działalności Związku zawsze był zbieżny z pierwotnymi założeniami tj. obronę interesów socjalno-zdrowotnych środowiska byłych żołnierzy zawodowych i wspieranie, przez społeczne działanie, polityki obronnej państwa.

Z biegiem lat Związek Żołnierzy WP stał się miejscem, gdzie emeryci wojskowi, renciści i inwalidzi oraz rodziny wojskowe mogą przyjść i otrzymać poradę i pomoc. Obecnie Związek Żołnierzy WP stał się ogólnopolskim stowarzyszeniem pożytku publicznego, finansujących swoją działalność wyłącznie z własnych składek członkowskich.

Naszym mottem jest hasło: „Zawsze Wierni Ojczyźnie”. Uważamy, że kraj bez armii albo z armią słabą jest oddany na pastwę wrogów. Pamięć o przeszłości, którą staramy się przekazywać kolejnym, młodszym pokoleniom oznacza zagospodarowanie się w przyszłość. Dlatego nie chcemy pozwolić, by pamięć o latach służby i pracy, licznych sukcesów uległa zatarciu, więc w sobotę 4 czerwca 2016 roku na godzinę 12.00 zapraszamy do sali konferencyjnej Książnicy Karkonoskiej w Jeleniej Górze przy ul. Bankowej na uroczyste obchody jubileuszu 35 lecia działalności Związku Żołnierzy Wojska Polskiego w rejonie jeleniogórskim. Spotkanie to będzie także okazją do uhonorowania osób i instytucji, których praca, postawa i szczególne zaangażowanie przyczyniła się do budowania obecnego wizerunku Związku Żołnierzy Wojska Polskiego w rejonie jeleniogórskim.

portalik24.pl
Czytaj cały artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *