Dzień Dziecka na oddziale pediatrycznym

DSC 8258Dzień Dziecka to czas zawsze wyczekiwany przez wszystkie dzieci, zarówno te starsze, jak i te młodsze. Najczęściej nasze pociechy spędzają je z najbliższymi, z rodzicami, dziadkami i rodzeństwem.

Często właśnie w tym dniu, rodzina wybiera atrakcje, które każdemu z bliskich sprawiają radość. Niestety, nie wszystkie dzieci mogą cieszyć się niespodziankami przygotowanymi przez bliskich specjalnie właśnie 1. czerwca.

Podczas pobytu w szpitalu małych pacjentów kontakt z bliskimi jest przeważnie znacznie ograniczony. Święta, Boże Narodzenie czy Dzień Dziecka, tracą wtenczas znacznie na atrakcyjności. W jeleniogórskim szpitalu są jednak ludzie, którzy potrafią pokonać smutek poprawiając samopoczucie pokrzywdzonym przez los dzieciom.

Po raz kolejny Stowarzyszenie Pomocy Chorym Dzieciom w Oddziale Pediatrycznym Wojewódzkiego Centrum Kotliny Jeleniogórskie tradycyjnie już zorganizowało swoim podopiecznym odbiegający od szarej codzienności szpitala odlotowy Dzień Dziecka.

Były konkursy, gry i zabawy, które prowadziły sympatyczne Minionki z Vesny. Od uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 2 ze Lwówka Śląskiego wszyscy mali pacjenci otrzymali starannie wykonane laurki. Gimnazjaliści z “Czwórki” zatroszczyli się o przytulanki, miłe w dotyku zwierzaki.

Te dzieci, które ze względu na stan zdrowia nie mogły opuścić swoich łóżek i nie wzięły udziału we wspólnej zabawie, otrzymają przygotowane dla nich upominki już jutro na swoich oddziałach.


Mówi Anna Sinica, Prezes Stowarzyszenia Pomocy Chorym Dzieciom.

 

{gallery}artykuly/2016/DD_szpital{/gallery}

portalik24.pl
Czytaj cały artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *