XVI Międzyszkolny Konkurs Przyrodniczo – Matematyczny

tn IMG 516118 maja 2016 roku w Szkole Podstawowej Nr 13 w Jeleniej Górze odbył się finał XVI Międzyszkolnego Konkursu Przyrodniczo – Matematycznego pod patronatem Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Jeleniej Góry. Wzięli w nim udział najlepsi uczniowie klas V, którzy przeszli eliminacje szkolne. Łącznie w konkursie uczestniczyło 33 uczniów ze szkół jeleniogórskich: SP2, SP6, SP7, SP8, SP10, SP11, SP13, SP15 oraz SP 707 w Karpaczu, SP w Barcinku i SP w Kopańcu.

Celem konkursu, który na stałe wpisał się w kalendarz miejskich konkursów szkolnych, była popularyzacja przedmiotów ścisłych, rozwijanie zainteresowań przyrodniczo-matematycznych uczniów, motywowanie do samodzielnego poszerzania wiedzy i umiejętności, stwarzanie uczniom możliwości sprawdzenia poziomu swoich umiejętności i porównania go z umiejętnościami uczniów innych szkół, a także wdrażanie do zdrowej rywalizacji.

Uczniowie mieli za zadanie rozwiązać test składający się z 30 zadań zamkniętych o tematyce przyrodniczo – matematycznej w ciągu 60 minut. W przerwie konkursu uczniowie obejrzeli przedstawienie o tematyce ekologicznej przygotowane przez gospodarzy – uczniów SP13.

Organizatorzy dziękują fundatorom nagród – Wydziałowi Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Jelenia Góra oraz Radzie Rodziców przy Szkole Podstawowej Nr 13 i zapraszają za rok.

Wyniki konkursu:

1 miejsce:

Mikołaj Bilski – SP6

Aleksandra Solarz – SP10

Paweł Świątkowski –SP11

Hubert Łyczko – SP2

2 miejsce:

Błażej Zawadzki – SP11

Szymon Wójcik – Karpacz 707

3 miejsce:

Oskar Godawski – SP15

Anastazja Stefańczyk – SP Barcinek

 

{gallery}szkola/2016/sp13/konkurs_mat{/gallery}

portalik24.pl
Czytaj cały artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *