“Uczę się bezpiecznie żyć”

DSC 0477 KopiowanieDnia 17 maja 2016 roku, we Wrocławiu, odbył się finał Konkursu Dzieci i Młodzieży „Uczę się bezpiecznie żyć” zorganizowany przez Euroregion Nysa pod honorowym patronatem Pani Agaty Kornhauser- Dudy. Już po raz dwunasty dzieci z województwa dolnośląskiego zaprezentowały swoje umiejętności i wiedzę związana z bezpieczeństwem.

Jelenią Górę w kategorii zerówek reprezentowały przedszkola, które zdobyły trzy pierwsze miejsca podczas półfinału regionu jeleniogórskiego: Miejskie Przedszkole Nr 27 „Okrąglaczek”, Miejskie Przedszkole Nr 13 oraz Miejskie Przedszkole Nr 2. Do finału zakwalifikowało się dwanaście placówek wyłonionych z regionu jeleniogórskiego, wałbrzyskiego, legnickiego oraz wrocławskiego. Wszystkie drużyny zmagały się z zadaniami zorganizowanymi na terenie Uniwersytetu Wrocławskiego.

Dzieci, mimo młodego wieku, wykazały się dużą znajomością zasad bezpieczeństwa oraz umiejętnościami udzielania pierwszej pomocy. W tym roku, przedszkolaki, na poszczególnych stacjach konkursowych zmierzyły się z zadaniami dotyczącymi przede wszystkim bezpieczeństwa w górach oraz udzielania pierwszej pomocy podczas złamania nogi i zadławienia. Podczas uroczystego zakończenia zmagań, w Auli Leopoldyńskiej Uniwersytetu Wrocławskiego, zostali przedstawieni zwycięzcy. Pierwsze miejsce i tytuł „Mistrza Dolnego Śląska” zdobyły dzieci z Miejskiego Przedszkola Nr 27 „Okrąglaczek”.

Drugie miejsce zdobyło Miejskie Przedszkole Nr 13, na piątym miejscu znalazły się dzieci z Miejskiego Przedszkola Nr 2. Nagrodą specjalną dla wszystkich drużyn z każdej kategorii wiekowej, które zdobyły tytuł Mistrza Dolnego Śląska, jest wizyta i spotkanie z panią Agatą Kornhauser- Dudą w Pałacu Prezydenckim już w czerwcu tego roku. Po raz kolejny przedszkolaki z naszego miasta udowodniły, że potrafią stawić czoła trudnym i nietypowym sytuacjom, w których potrafią pomóc drugiej osobie.

 

{gallery}artykuly/2016/bezp_zyc{/gallery}

portalik24.pl
Czytaj cały artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *