„Silesian Dance Festival” POLSKA – UKRAINA

DSC 1020Przez dwa dni 14 i15 maja 2016 podczas 43. Wiosny Cieplickiej, w ramach międzynarodowego projektu „Silesian Dance Festival”, w Teatrze Zdrojowym odbywał się Międzynarodowy Festiwal Sztuki Choreograficznej.

W sobotę, w pierwszym dniu imprezy od godz. 14.30 do 19.00 oraz w niedzielę do południa, około 800 tancerzy z Polski i z Ukrainy rywalizowało ze sobą w różnego rodzaju tańcach prezentując przed jeleniogórską publicznością wysoką klasę, profesjonalizm i niepowtarzalny wdzięk. Show taneczne, taniec klasyczny, taniec ludowy, stylizowany taniec ludowy (folk), street dance show, taoce towarzyskie oraz wolne kategorie taneczne zauroczyły odpoczywających w parku kuracjuszy i przybyłych specjalnie na to wydarzenie gości..

W niedzielę 15.05.2016 o godz. 14.30 z Placu Piastowskiego wyruszyła uroczysta parada. Imprezę zakończono koncertem galowym, podczas którego organizatorzy nagrodzili uczestników konkursu dyplomami i drobnymi upominkami. Pamiątkowy Kryształowy Puchar z Huty Julia ukraińskiemu zespołowi, który rewelacyjnie zatańczył Flamenco, wręczyła Posłanka na Sejm RP Marzena Machałek.

– Bardzo mi się podobały śpiewy i tańce młodych ludzi. Przepiękne melodie trafiają do serca. Jestem tu w sanatorium po raz pierwszy i naprawdę dobrze wypoczywam. Dobrze, że miasto organizuje tak ciekawe imprezy. Będę miała co wspominać i na pewno co opowiadać po powrocie do domu – stwierdziła kuracjuszka Alina z Wielkopolski.

 

{youtube}{/youtube}

{gallery}artykuly/2016/ukraina_wiosna_cieplicka{/gallery}

jihDdy90rPA

portalik24.pl
Czytaj cały artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *