Zapisz się na wycieczkę z Klubem Seniora „Młodzi Duchem”

„Młodzi Duchem” chodzą do teatru, jeżdżą na wycieczki, uczestniczą w wędrówkach

i warsztatach razem z Przystanią Twórczą – Cieplickim Centrum Kultury w Jeleniej Górze. Dołącz do nich! Trwają zapisy na wyjazd do Centrum Usług Medycznych i Profilaktyki Zdrowotnej „Przedwiośnie” w Kowarach, w którym poznasz platformę Schumanna, nordic walking i zintegrujesz się na ognisku. Wstęp jest wolny (obowiązują wcześniejsze zapisy).

IMG 0705

Podczas ostatniej wycieczki członkinie Klubu Seniora „Młodzi Duchem” wędrowały ścieżką dydaktyczną Karkonoskiego Parku Narodowego. Spacer poprowadził Leszek Skrętkowicz, pracownik KPN-u, który zaprowadził uczestniczki spotkania na cmentarz m.in. rodziny Coghe. Historia zabytku z przełomu XIX i XX w. zainteresowała wszystkich, gdyż byli tu chowani zarządcy majątku rodziny Schaffgotschów – właścicieli Zamku Chojnik i posiadłości w Cieplicach. Seniorki podziwiały również naturalny drzewostan bukowy i piękno roślinności oraz szlaków Karkonoskiego Parku Narodowego.

Ruszyły już zapisy na kolejne spotkania Klubu Seniora „Młodzi Duchem”.

18.05.2016r. – Wyjazd do Centrum Usług Medycznych i Profilaktyki Zdrowotnej “Przedwiośnie” w Kowarach. Zostanie omówione funkcjonowanie Platformy Shumanna, która delikatnie reguluje i uporządkowuje ułożenie ciała oraz kręgosłupa, a także korzystnie wpływa na działanie narządów. Odbędą się też konsultacje z rehabilitantem i „spacer z kijami” – nordic walking. Na koniec zorganizowane zostanie integracyjne ognisko. Wstęp wolny (obowiązują wcześniejsze zapisy w siedzibie organizatora lub pod nr tel. 75 71 22 892, które rozpoczną się dwa tygodnie przed spotkaniem). Wyjazd o godz. 9.30 spod siedziby Przystani Twórczej przy ul. Cieplickiej 74. Powrót o godz. 16.00 pod siedzibę Przystani Twórczej (wyjazd z Kowar o godz. 15.30).

25.05.2016r. – Warsztaty kulinarne – sałatki z dziko rosnących roślin, tarty na słodko i słono. Spotkanie rozpocznie się o godz. 16.00 w siedzibie Przystani Twórczej i potrwa do godz. 18.00. Wstęp wolny (obowiązują wcześniejsze zapisy w siedzibie organizatora lub pod nr tel. 75 71 22 892, które rozpoczną się dwa tygodnie przed spotkaniem). Plan działań może ulec zmianie, aktualne informacje na http://bit.ly/1qqHDpa.

Spotkania realizowane są w ramach Jeleniogórskiego Budżetu Obywatelskiego 2016 i finansowane są z budżetu Miasta Jelenia Góra.


{gallery}muflon/2016/mlodzi_duchem{/gallery}

portalik24.pl
Czytaj cały artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *