Poszukiwany odpowie dodatkowo za rozbój.

kajdanki1Kara pozbawienia wolności nawet do 12 lat grozić może mężczyźnie, który dopuścił się rozboju. Do zdarzenia doszło na jednej z ulic w mieście latem ubiegłego roku. Kiedy pokrzywdzony wracał do domu po imprezie, zaczepił go mężczyzna i zażądał papierosa, gdy ten odmówił napastnik zaatakował go, a następnie okradł. Jego łupem padł telefon komórkowy o wartości 400 zł. Ponadto okazało się, że był on również poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności za inne przestępstwa. Teraz odpowie za to przed sądem.
Policjanci Wydziału Kryminalnego z Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze ustalili, a następnie zatrzymali 23-letniego mężczyznę podejrzanego o rozbój.

Jak ustalili funkcjonariusze, do zdarzenia doszło latem ubiegłego roku na jednej z ulic w mieście. Kiedy pokrzywdzony wracał z imprezy do domu, zaczepił go mężczyzna i zażądał papierosa, gdy ten odmówił wówczas  został zaatakowany przez napastnika, a następnie okradziony. Łupem bandyty padł telefon komórkowy o wartości 400 zł.

Pokrzywdzony o zdarzeniu powiadomił policję. Funkcjonariusze w oparciu o uzyskane informacje wytypowali 23-latka jako podejrzewanego o popełnienie tego przestępstwa. Mężczyzna nie przebywał jednak w miejscu zamieszkania i ukrywał się przed policjantami, gdyż jak się okazało był również poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności za inne przestępstwa.

Obecnie policjanci szczegółowo wyjaśniają wszystkie okoliczności tej sprawy. Za to przestępstwo grozić mu może nawet do 12 pozbawienia wolności. Został on przekazany do Aresztu Śledczego.

podinsp. Edyta Bagrowska 

portalik24.pl
Czytaj cały artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *