Wyprawa po AuRuna 2016

Lokalizacja: Szklarska Poręba – Szklarska Poreba, Poland
Data: Maj 02, 2016 14:22 – Maj 02, 2016 18:22

AuRun IX
Maja 2-go, o godzinie 2-giej, minut 2-dzieścia i 2-ie.
Rozpoczynamy wyprawę.

W tym roku wyprawa po „Złotego AuRuna”, została poprowadzona zagubionymi w czasie i przestrzeni traktami średniowiecznej Szklarskiej Poręby.
Ścieżki te będące dawniej, jedynymi drogami łączącymi wszystkie części miasta, wskutek jego urbanizacji straciły na znaczeniu i zniknęły z krajobrazu naszego grodu.

Dzięki wytrwałym przeszukiwaniom, archiwów państwowych i prywatnych, udało mi się znaleźć jedną z pierwszych map (prawie topograficzną) Szklarskiej Poręby z XIX w. na której owe szlaki w niewielkim stopniu jeszcze widać.

By wziąć udział w losowaniu 12 pozłacanych AuRunów trzeba cały szlak pokonać . Po drodze należy odszukać tajne znaki walońskie, wskazujące właściwy trakt, ale ostrzegam nie będzie to łatwe i lepiej ubrać się w wygodną odzież.

W tym roku by rozpocząć wyprawę, należy odnaleźć siedzibę mistrza całego zamieszania, znajdującą się na fragmencie wspomnianej mapy, gdzie otrzymamy wskazówki dotyczące szlaku.

Rozpoczęcie wyprawy nastąpi: maja 2-go, o godzinie 2-giej, minut 2-dzieścia i 2-ie. A jej koniec, w ostatnim dniu sierpnia roku tego. Termin losowania AuRunów, w kalendarium Żelaznego Tygla szukać należy.

Robert Pawłowski
Mincerz Sudeckiego
Bractwa Walońskiego

Plakat do pobrania [1.19 MB]

szklarskaporeba.pl
Czytaj cały artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *