Przebudowa wiaduktu kolejowego w Goduszynie

zapora-u20Przebudowa wiaduktu kolejowego w ciągu drogi powiatowej wraz z odcinkami chodników i dojazdami – to jedna z tych prac w Goduszynie, która jest niezwykle istotna dla zagwarantowania płynnego ruchu. To nie jest długi most (35 m), niemniej bardzo ważny choćby dlatego, że przebiegająca pod nim droga stanowi coraz częściej wykorzystywany skrót od strony Zgorzelca do Szklarskiej Poręby i Cieplic, a tzw. kąt skrzyżowania pod nim sięga 90 st., stąd istniejąca tu na drodze bez skrzyżowania sygnalizacja świetlna.

Oferty przetargowe potencjalni wykonawcy mogą składać do 22 kwietnia br. Most w Goduszynie będzie już kolejnym etapem inwestycji (nie tylko drogowych) w tej części Jeleniej Góry, która jeszcze kilka lat temu – pomimo, że przyłączona została do Jeleniej Góry wcześniej, niż Cieplice, czy Sobieszów, bo w 1973 r. – pozostawała przez długie lata na peryferiach zainteresowania. Dość powiedzieć, że pierwsze odcinki chodników z prawdziwego zdarzenia powstały tu dopiero w 2010 r., ale potem sukcesywnie były dobudowywane kolejne.

– Remont wiaduktu, który rozpocznie się najpewniej jeszcze przed wakacjami – powiedziano nam – przyniesie w pierwszej fazie sporo zmian w komunikacji i nieco utrudnień. Autobusy MZK, które przejeżdżały przez cały Goduszyn i miały swoją pętlę w jego górnej części, będą musiały mieć okresowo inny przebieg (o szczegółach poinformujemy później). Konieczne zamknięcie odcinka drogi na czas remontu sprawi, że mieszkańcy domów zlokalizowanych powyżej wiaduktu będą musieli do Jeleniej Góry i Cieplic dojeżdżać przez Siedlęcin. Po zakończeniu prac przejazdy tą ulicą będą jednak nieporównanie wygodniejsze.

portalik24.pl
Czytaj cały artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *