Ostatni Sprawdzian… Szóstoklasisty

P24 0161W dniu dzisiejszym 348 tys. osób przystąpiło do sprawdzianu szóstoklasisty. To już drugi rocznik szóstoklasistów, który od klasy pierwszej uczy się zgodnie z nową podstawą programową i w związku z tym pisał sprawdzian w formule, którą wprowadzono w roku ubiegłym.

We wtorek 5.04.2016 kończący w tym roku szkołę podstawową młodzi jeleniogórzanie z przejęciem i zaangażowaniem przystąpili do organizowanego przez CKE dwuczęściowego sprawdzianu. Podobnie jak i w innych województwach, zdecydowana większość uczniów klas szóstych, spośród sześciu oferowanych języków obcych, wybrała język angielski. Łącznie prawie 330 tys. młodych ludzi zmierzyło się więc z językiem ojczystym Szekspira.

– Nie boimy się tego egzaminu, bo panie dobrze nas przygotowały – zapewniały, jeszcze przed wejściem na salę egzaminacyjną, uczennice zabobrzańskiej Szkoły Podstawowej nr 8.

W „Ósemce” do testów przystąpiło 89 uczniów. Aż 11 komisji czuwało nad prawidłowym przebiegiem egzaminu. Na wyniki trzeba będzie jeszcze trochę poczekać, ale nawet drobna porażka niektórych zdających nie zakłóci naboru do gimnazjum. W całej Polsce, w związku z niżem demograficznym, zdecydowana większość szkół walczy bowiem o każdego jednego ucznia.

 

{youtube}zBJiqOn_IMM{/youtube}

 

{gallery}szkola/2016/sp8/egzaminy{/gallery}

portalik24.pl
Czytaj cały artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *