Pierwsze kilometry za nimi… pieszo do Rzymu

P24 8757W roku miłosierdzia, który ogłosił Papież Franciszek, po porannej mszy w czwartek 31.03.2016, proboszcz Parafii p.w. Matki Boskiej Królowej Polski i św. Franciszka z Asyżu Grzegorz Niwczyk i parafianin Daniel Prus pieszo wyruszyli do grobu św. Piotra w Rzymie. Mają również zamiar pomodlić się przy grobie zmarłego w Watykanie 2.04.2005 papieża Polaka Jana Pawła II.

Pielgrzymi podzielili sobie trasę na kilkanaście odcinków. Każdego dnia zamierzają przejść około 35km. Trzecią osobą, która towarzyszy wędrowcom, jest kierowca busa. Droga wiedzie przez Czechy, Niemcy, Austrię i Włochy. Nie brak na niej cięższych podejść pod górkę, przeznaczonych dla bardziej wytrwałych, sprawniejszych kondycyjnie turystów.

Pielgrzymi planują dotrzeć do kolebki chrześcijaństwa około 10.05.2005. Do Stolicy Apostolskiej idą w intencji wszystkich życzliwych ludzi, którzy dotychczas wspierali budowę kościoła przy ul. Morcinka 8A. Tam przedłożą także prośbę o błogosławieństwo i opatrzność Bożą w dalszych pracach przy wznoszeniu świątyni.

– Budujemy kościół i zaplecze katechetyczno mieszkalne, co nie jest łatwe. Mamy jednak bardzo wielką nadzieję, że stan surowy będzie gotowy do końca roku kalendarzowego i Pan Bóg to założenie nam pobłogosławi – oświadczył z uśmiechem ksiądz Niwczyk

Więcej informacji na temat pielgrzymki i budowy kościoła w krótkim materiale filmowym. Zapraszamy również do obejrzenia pierwszych zdjęć z trasy – ksiądz Grzegorz i pan Daniel Prus w Szklarskiej Porębie.

 

{youtube}W9NxMWdiJAo{/youtube}

 

{gallery}artykuly/2016/pielgrzymka/3103{/gallery}

portalik24.pl
Czytaj cały artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *