Miasto Jelenia Góra 31.03.2016 11:13:08

Spotkanie z prof. Jerzym Ciemniewskim, byłym sędzią Trybunału Konstytucyjnego

Stowarzyszenie Razem Zmieniamy Jelenią Górę zaprasza na spotkanie z prof. Jerzym Ciemniewskim, sędzią Trybunału Konstytucyjnego w stanie spoczynku.
Spotkanie odbędzie się w najbliższy piątek 1 kwietnia o godz. 17.00 w sali konferencyjnej Książnicy Karkonoskiej (3 piętro).
Jerzy Ciemniewski to polski prawnik, polityk, poseł na sejm, sędzia Trybunału Konstytucyjnego. W latach 1963-1969 był pracownikiem naukowym na Wydziale Prawa Uniwersytetu Warszawskiego, a od 1969 r. Instytutu Nauk Prawnych PAN. W Instytucie Nauk Prawnych PAN uzyskał stopień doktora nauk prawnych, a następnie doktora habilitowanego prawa konstytucyjnego.
W latach 1980-89 był działaczem „Solidarności”. W 1983 roku uczestniczył w pracach nad raportem o naruszeniach praw człowieka w okresie stanu wojennego, który dotarł do europejskiej opinii publicznej. Jerzy Ciemniewski był współzałożycielem Komitetu Helsińskiego w Polsce. Brał udział w obradach Okrągłego Stołu, a w latach 1991-98 przez trzy kadencje sprawował mandat poselski z ramienia UD i UW. Do 2007 roku był sędzią Trybunału Konstytucyjnego.
W 2010 roku prezydent Bronisław Komorowski odznaczył prof. Jerzego Ciemniewskiego Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski.

Spotkanie z prof. Jerzym Ciemniewskim ma charakter otwarty. Zapraszamy!

Miasto Jelenia Góra
Czytaj cały artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *