Zima pożegnana na dobre!

DSC02052Bardzo wesoło w  w Zespole Szkoły Podstawowej Nr 15 i Gimnazjum Nr 5 w Jeleniej Górze – Sobieszowie.

W związku z powitaniem wiosny i tzw. “Dniem Wagarowicza” w szkole odbył się konkursy : w klasach 1-6 na najładniejszą ekologiczną marzannę i wiersz o wiośnie.

W klasach gimnazjalnych przeprowadzono turniej piłki siatkowej i gier komputerowych. W tym czasie uczniowie szkoły podstawowej w wesołym, kolorowym korowodzie przeszli ulicami Sobieszowa do Transgranicznego Centrum Turystyki Aktywnej. O bezpieczeństwo uczniów zadbała Straż Miejska. Najbardziej oczekiwane było rozstrzygnięcie konkursu na najpiękniejszą Marzannę.

Uczniowie wszystkich klas przygotowywali je przez cały tydzień, a efekt był naprawdę imponujący. Jury stanęło przed trudnym wyborem – wygrała “Marzanna” klasy III “a” , ale nagrodzono też wszystkie klasy. Aby tradycji stało się zadość, uczniowie okrzykami pożegnały zimę a następnie spaliły Marzannę i radosnym śpiewem powitały wiosnę.

Wszyscy mają nadzieję, iż zabiegi najmłodszych okażą się skuteczne i już wkrótce zieleń i słońce będą gościły nie tylko w naszych sercach, ale również w przyrodzie.

 

{gallery}sport/2016/marzanna{/gallery}

portalik24.pl
Czytaj cały artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *