80.000 sadzonek…

DSC 3746 1Dwa lata wysadzane są w pasach zieleni w Jeleniej Górze cebulki krokusów. W tym roku są już bardzo efektowne, choć nie wszystkie jeszcze w pełnym rozkwicie. – Jesienią 2014 i 2015 zdecydowaliśmy się zlecić wysadzenia po 80.000 sadzonek, podobnie będzie jesienią w tym roku – powiedział Jerzy Łużniak, zastępca prezydenta miasta.

– Krokusy muszą być „zagęszczane” w kolejnych latach, bo wprawdzie nie jest to roślina jednoroczna, ale kwiaty w kolejnym roku nie są już tak obfite. Za kilka dni rozpocznie się wysadzanie tulipanów botanicznych (botaniczne kwitną wcześniej, niż ogrodowe i nie mają tak długiej łodygi), które w kolejnym etapie ukwiecenia poprawią wygląd pasów zieleni, a krótko potem wysadzać będziemy kilka tys. sadzonek bratków.

Mówimy „kilka tysięcy”, bo łącznie z tymi późnojesiennymi (zakwitną niebawem) liczba sadzonek bratków przekroczy ok. 8,5 tys., tyle, że bratki będą zdobić inne miejsca, głównie klomby i rabaty w ciągach pieszych. Kolejnym etapem będzie lawenda – krzaczki tej rośliny, bardzo wytrzymałej na wyziewy spalin i odpornej na warunki meteo już widać w niektórych miejscach miasta, w okresie późnej wiosny będą okazalsze.

portalik24.pl
Czytaj cały artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *