Polacy zmieniają przyzwyczajenia – aktywnie w święta

DSC 8032Każde święto kojarzy się większości Polakom z czasem większych zakupów, odpoczynkiem i przeważnie z dłuższym przesiadywaniem przy suto zastawionym stole. Niemniej jednak tak jak zmienia się świadomość ludzi, zmieniają się również przyzwyczajenia i nawyki.

Zgodnie z naszą kulturą podczas wielkanocnego weekendu jeleniogórzanie tradycyjnie święcili pokarmy, licznie wzięli udział w drodze krzyżowej i w świątecznych nabożeństwach. Chrześcijanie, nawiązując do tajemnicy śmierci i zmartwychwstania Jezusa Chrystusa, odwiedzali cmentarze przyozdabiając groby swoich zmarłych również świątecznymi akcesoriami.

Nie tylko lekarzy i socjologów cieszy fakt, że polskie rodziny coraz częściej bardzo aktywnie spędzają wolne dni na świeżym powietrzu, o czym można było się naocznie przekonać w mijający weekend obserwując szlaki i miejscowości turystyczne. W naszym regionie miejscowi i goście z całej Polski zdecydowanie preferowali Karpacz, Szklarską Porębę i te szczególnie polecane, także w Internecie, atrakcje krajoznawcze i architektoniczne.

Wycieczki w góry, zwiedzanie zabytkowych obiektów i uczestnictwo w zorganizowanych imprezach plenerowych powoli staje się tradycją dla przeciętnego Polaka. Tak więc i podczas tych świąt nie zabrakło rodzinnych spacerów i wypadów na zieloną trawkę. W drugi dzień świąt zapełniły się otwarte już kafejki, puby szybkiej obsługi i przydrożne restauracyjki.

Poniżej kilka migawek z XVI Mistrzostw Polski z Jajem z Karpacza, gdzie usmażono gigantyczną jajecznicę z 2016 jaj, ze szlaku prowadzącego do Kolorowych Jeziorek w Wieściszowicach, oraz z browaru Miedzianka, gdzie na wynos można zaopatrzyć się w nasze regionalne piwo i zjeść całkiem przyzwoity posiłek racząc się niskoprocentowym napojem alkoholowym, którym nie pogardzi większość Polaków.

{gallery}artykuly/2016/wielkanoc{/gallery}

portalik24.pl
Czytaj cały artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *