WIEDŹMIN W EKONOMIE!

DSC 0128Może nie fizycznie ale mentalnie na pewno – w Zespole Szkół Ekonomiczno – Turystycznych 22 kwietnia odbył się konkurs „Gwynbliedd” poświęcony twórczości Andrzeja Sapkowskiego – wyzwanie a zarazem przyjemność dla koneserów literatury fantasy.

Ziarno zostało posiane przez jedną z uczennic pana Piotra Palińskiego, który zapalił się do tego pomysłu, jak się okazało – trafionego. Skoro młodzi chcą czytać, niech pokażą, że czytają i niech się zmierzą z przeciwnikami jak Geralt ze strzygami i innymi fantastycznymi postaciami. Pytania konkursowe zostały ułożone zarówno do zbiorów opowiadań jak i do sagi o Wiedźminie. W sumie – do ośmiu pozycji książkowych. Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z Jeleniej Góry i okolic (Karpacza i Szklarskiej Poręby) stawili się przygotowani, by pochwalić się swoją wiedzą. Ilość zgłoszonych uczestników przerosła wyobrażenie organizatorów – 39 osób – miłośników Białego Wilka!

DSC 01091Konkurs odbył się w dwóch kategoriach: w kategorii plastycznej – konkurs na plakat i rysunek i w kategorii „wiedza”, ten zaś składał się z dwóch etapów – pisemnego testu z wiedzy dla wszystkich uczestników i części ustnej dla czterech szczęśliwców z pierwszego etapu. W konkursie w kategorii „wiedza” I miejsce zdobył Jakub Lambrinow z I LO im. Żeromskiego, II miejsce: Tomasz Preizner z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Karpaczu, III miejsce zajął Gabriel Wiłun z Zespołu Szkół Elektronicznych, IV miejsce – Radosław Radłowski z Zespołu Szkół Technicznych „Mechanik”, wyróżnienie otrzymała: Joanna Wrona z I LO im. Żeromskiego. W konkursie plastycznym w kategorii „plakatu” bezkonkurencyjni byli uczniowie z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Mistrzostwa Sportowego w Szklarskiej Porębie zajmując pierwsze dwa miejsca – I miejsce: Kacper Harasimowicz, II miejsce: Miłosz Lepak, wyróżnienie: Mikołaj Krakowski (również z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Mistrzostwa Sportowego w Szklarskiej Porębie) i Tomasz Preizner z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Karpaczu; w kategorii „rysunek”: I miejsce – Łukasz Paliński z Zespołu Szkół Elektronicznych, II miejsce ex aequo: Justyna Wicher z Zespołu Szkół Ekonomiczno – Turystycznych i Florentyna Naumowicz z Zespołu Szkół Technicznych „Mechanik”.

Młodzież i opiekunowie zostali bardzo gościnnie przyjęci przez uczniów i nauczycieli języka polskiego z Zespołu Szkół Ekonomiczno – Turystycznych. W wiedźmiński trening wpisane jest tłumienie emocji, takiego jednak nie przeszli uczestnicy konkursu – pojawiło się wiele uczuć – od radości po smutek, bo tylko trochę brakowało, by zdobyć wyróżnienie… Każdy z biorących udział w konkursie otrzymał specjalnie zaprojektowaną na tą okazję Wiedźmińską zakładkę z indywidualną dedykacją, a zwycięzcy dyplomy i nagrody, które organizatorzy mogli wręczyć dzięki hojności sponsorów – Hotelowi „Gołębiewski”, Teatrowi im. C. K. Norwida, Biegowi Piastów a także Pizzy Hut. Gratulujemy zwycięzcom i wszystkim uczestnikom, bo wykazali się bardzo dobrą, a nawet rewelacyjną wiedzą na temat Wiedźmina!

 

{gallery}szkola/2016/ekonom/wiedzmin{/gallery}

portalik24.pl
Czytaj cały artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *