OTWP 2016 – eliminacje powiatowe.

22.03.2016 w Zespole Szkół Technicznych „Mechanik” w Jeleniej Górze, odbyły się powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”.

W eliminacjach uczestniczyła młodzież ze szkół z powiatu jeleniogórskiego w trzech grupach wiekowych, w sumie około 25 osób. Turniej zorganizowała Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Jeleniej Górze.

OTWP ma na celu popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. Turniej składał się z dwóch części: pisemnej i ustnej, do której dostawały się trzy osoby z każdej kategorii wiekowej, które udzieliły najwięcej poprawnych odpowiedzi w pierwszej części.

Na uczestników czekały pytania z zakresu pierwszej pomocy, znajomości stopni zagrożeń w budynkach oraz sprzętu pożarniczego. Łukasz Chocianowicz – zwycięzca w kategorii szkół ponadgimnazjalnych – z którym mieliśmy okazję rozmawiać, otrzymał między innymi pytania odnośnie różnicy między terenem akcji a terenem pożaru czy ilości jednostek OSP w powiecie jeleniogórskim włączonych do KSRG i wymienieniu minimum trzech.

Laureaci powiatowych eliminacji OTWP:
Szkoły Podstawowe:
1) Kacper Szkaradek
2) Jakub Baratyński
3)Daniel Wylegała

Gimnazja:
1)Julia Przetacznik
2)Paulina Rożko
3)Michał Grzesiak

Szkoły ponadgimnazjalne:
1)Łukasz Chocianowicz
2)Natalia Zdziechowicz
3)Patryk Jarmakiewicz

Zwycięzcy z poszczególnych kategorii wiekowych, pojadą na wojewódzkie eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. W imieniu redakcji serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom i trzymamy kciuki podczas etapu wojewódzkiego.

22.03.2016 – OTWP 2016 – eliminacje powiatowe.
   


jeleniagora998.pl
Czytaj cały artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *