O Zwartwychwastaniu w domu opieki‎

P24 7273Opowieść o zbawieniu można opowiedzieć także za pomocą gestów i muzyki. Przekonali się o tym pensjonariusze Dziennego Domu Pomocy Społecznej Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej we wtorek – 22 marca. Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 7 im. Adama Mickiewicza przypomnieli im o najważniejszej prawdzie wiary chrześcijańskiej: Bóg, który kocha, odkupił człowieka z grzechu!

Szkolna grupa teatralna z „Siódemki” przygotowała pantomimę „O Zwartwychwastaniu Pańskim”, w której przypomniano podstawową prawdę wiary o Bożej miłości do człowieka. Pantomima zawiera historię dziewczynki, która została skuszona przez diabła i oderwana od przyjaźni z Jezusem. Ostatecznie związana grzesznością, została wyrwana od złych duchów przez Jezusa, który został przybity do krzyża przez ludzkie grzechy. Finałem pantomimy było zmartwychwstanie Jezusa i wskutek tego przywrócenie dziewczynce przyjaźni z Bogiem.

– To szczególne przedstawienie wprowadziło swoisty nastrój i wywołało wiele emocji i wzruszeń – mówi Mariola Świtała, kierowniczka Dziennego Domu Pomocy Społecznej w Jeleniej Górze.

Wszyscy młodzi aktorzy i organizatorzy przedstawienia zostali nagrodzeni gorącymi brawami widzów i otrzymali „wielkanocne” łakocie.

 

{gallery}instytucja/domopieki2203{/gallery}

portalik24.pl
Czytaj cały artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *