„Czas kamienia” w Muzeum Karkonoskim

P24 539016 marca br. (w środę) w Muzeum Karkonoskim w Jeleniej Górze otwarto wystawę fotografii Tadeusza Piotra Prociaka „Czas kamienia”. Wystawa czynna będzie do 17 kwietnia.

Tadeusz Piotr Prociak należy do tej grupy fotografów, których interesują przyszłe losy realizowanych przez siebie zdjęć. – Często zadaję sobie pytanie: – czy tak naprawdę kogoś interesują moje fotografie i czy uprawianie fotografii, poza oczywiście wymiarem osobistym, w dzisiejszym dynamicznie zmieniającym się i pozostawiającym niewiele czasu na refleksję świecie, ma jakiś sens? – mówi autor.

– Akcję „Czas kamienia” Tadeusz Piotr Prociak prowadził przez dziesięć lat, rozpoczynając ją w marcu 2003. na Górze Mojżesza na Synaju, a kończąc na boliwijskiej Sajamie w październiku 2013 – opowiada dyrektorka muzeum Gabriela Zawiła.

Tadeusz Piotr Prociak w tym czasie przemierzył ok. 500 tys. km na pięciu kontynentach, stając na wielu górskich szczytach: od tanzańskiego Kilimanjaro po argentyńską Aconcaguę, od irańskiego Damavandu po ekwadorskie Cotopaxi. Zakopałem na nich specyficzne „kapsuły przetrwania”.

 

{gallery}muzeum_karkonoskie/2016/wystawy/czaskamienia{/gallery}

portalik24.pl
Czytaj cały artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *