Pomóżmy jednemu z nas wrócić do zdrowia!

DSC 316130-letni mieszkaniec Jeleniej Góry Romek Geftasewicz od 10 lat choruje na stwardnienie rozsiane. Choroba, niestety postępuje. Młody mężczyzna ma problemy z koordynacją wzrokowo-ruchową i utrzymaniem równowagi, gdyż jego mięśnie są osłabione. Roman jest człowiekiem o bardzo silnej woli, z konsekwentnym samozaparciem walczącym z przeciwnościami losu.

Po ukończeniu Liceum Plastycznego zrobił licencjat na Kolegium Karkonoskim. Potem studiował Dziennikarstwo i Komunikację Społeczną na Uniwersytecie Wrocławskim. Żeby jednak mógł godnie żyć i normalnie funkcjonować, oraz pokonać chorobę, pragnie podać się kosztownej terapii w Indiach. Nowatorska metoda wlewu komórek macierzystych do rdzenia kręgowego jest bardzo kosztowna. Potrzeba na nią około 120 tys. zł, a Romek ma tylko rentę socjalną i pozostaje na utrzymaniu ojca. Walcząc o powrót do zdrowia mężczyzna nie siedzi bezczynnie. Między innymi odwiedza szkoły prosząc o konkretne wsparcie. Młodzież bardzo pozytywnie odpowiada na jego wezwanie.

W jeleniogórskich szkołach zbierane są plastikowe nakrętki, z których dochód przeznaczany jest na terapię komórkową przewlekle chorego. Romek jest już po dwóch zabiegach w klinice w Krakowie. Zbiera pieniądze na kolejne iniekcje iniekcji do rdzenia kręgowego. W sumie wszystkich powinno być pięć. Na doprowadzenie terapii do końca brakuje prawie 20 tys. zł. Jeszcze przed świętami każdy z nas może się przyczynić do zmniejszenia tej kwoty, chociażby poprzez udział w specjalnym seansie filmowym, z którego cały dochód przeznaczony zostanie na leczenie Romka Geftasewicza. Zamiast biletów będą cegiełki w wysokości co najmniej 10zł.

W czwartek 24 marca 2016 o godz. 18.00 w sali Jeleniogórskiego Centrum Kultury przy ul. Bankowej 28/30 odbędzie się projekcja filmu “Conan Barbarzyńca”.

– Kto tylko może niech przyjdźcie i wesprze mnie! Będę wdzięczny. Także za przekazanie 1% podatku na moje leczenie. To przecież nic nie kosztuje – zachęcał Roman młodzież Zespołu Szkół Ekonomiczno – Turystycznych w Jeleniej Górze podczas spotkania w tej placówce na początku marca 2016.

Tak więc wypełniając rozliczenie podatkowe za rok 2015 zastanówmy się czy chcemy pomóc.

1% podatku Fundacja Dzieciom “Zdążyć z pomocą” KRS 0000037904

Cel szczegółowy: 15092 Geftasewicz Roman

Roman wierzy, że znajdą się ludzie dobrej woli w jego mieście, którzy także i w ten sposób zechcą mu pomóc.

 

{youtube}U1l9Igvpw0s{/youtube}

 

{gallery}artykuly/2016/pomoc_romek{/gallery}

portalik24.pl
Czytaj cały artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *